Hip-hop oblečenie pre deti

Dnes už oblečenie nenesie len svoju primárnu funkciu. Tou bolo zahriať a ochrániť človeka. Postupne sa k nej pridávali aj ďalšie, ako napríklad módna a dizajnová. Poslednou funkciou nášho oblečenia, je funkcia zaradenia sa do skupiny či životného štýlu. Tá sa realizuje na základe kúpy oblečenia istého typu.  Dnes sa v spoločnosti miešajú rôzne módne trendy. V poslednom období zatriasol svetom módy štýl hip-hopu, ktorý ovládol väčšinu mladých ľudí. Nešlo len o hudbu, ale aj štýl obliekania sa , alebo aj vyjadrovania.

Veci v štýle hip hop sa stali jednoducho in a to stále pretrváva. Človek je spoločenský tvor, a preto každý z nás, aj keď to niektorý nepriznávajú, v kútiku duše túži patriť do nejakej skupiny. Je to jednoducho ľudská nátura proti ktorej sa nedá brániť.

Oblečenie je výborným prvkom na to aby sme sa viditeľne odlíšili od iných a boli priradený k určitému životnému štýlu. Hip hop hoci vznikol spolu s rapom v 80. rokoch 20.storočia v bronxe či brookline, už nie je tým gangsterským životným štýlom. Fakty sa síce zmenili no filozofia zostáva a to láka mnohých práve k tomuto hudobnému žánru. Nekladie si servítku pred ústa a neprezentuje svet v ružových farbách. Tak je to aj v obliekaní. To je odvodené priamo od vecí ktoré nosili prvý raperi. Oblečenie stále prechádza vývojom. Jeho praktickou výhodou je jeho pohodlnosť a hlavne voľnosť. Tak je to aj v prípade obuvi.

Hip hop oblečenie si stále zachováva svoje typické prvky a nemení sa každým rokom tak ako to vidíme inde. Jeho typické strihy vás dokonale a jasne odlíšia od skupiny ľudí ku ktorým rozhodne patriť nechcete.

Hip hop prezentuje neviazanosť voľnosť a slobodu rozhodovania, a tak je tomu aj v oblečení. to sa neriadi žiadnymi komerčnými módnymi vlnami, a tak zostáva stále čiastočne na okraji spoločnosti, odcudzované.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>